Co zrobić by zapach perfum tak szybko się nie ulatniał?

Przymierzając się do zakupu wymarzonych perfum, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na nuty zapachowe, które muszą odpowiadać naszemu charakterowi i przypaść nam do gustu. Jak już znajdziemy swój wymarzony zapach, warto przetestować go wcześniej i sprawdzić jego trwałość. Okazuje się bowiem, że niektóre perfumy mimo ślicznej woni, niestety są bardzo ulotne i praktycznie niewyczuwalne nawet po krótkim czasie. Ma na to wpływ chociażby cena produktu – oczywistym faktem jest to, że perfumy kosztujące 300 zł dłużej będziemy czuć na sobie dłużej od zapachu, za który nie zapłaciliśmy nawet połowy tej ceny. Istnieje jednak kilka sposobów, by niedrogim kosztem przedłużyć trwałość perfum. Jak to zrobić?

Ulotny zapach perfum – co na to zaradzić?

Ratunkiem dla nietrwałych zapachów może okazać się wazelina kosmetyczna. Wystarczy niewielka ilość wtarta w miejsce, w którym zamierzamy zaaplikować zapach. Wazelina wchłania cząsteczki perfum, które później uwalniają się pod wpływem ciepła naszego ciała i powodują, że woń tak szybko się nie ulatnia. Jeśli jednak planujemy założyć ubranie, z jasnej, lekkiej i zwiewnej tkaniny lepiej odpuśćmy sobie zabiegi z wazeliną – możemy tylko nabawić się brzydkich i tłustych plam.

Warto też pamiętać o tym, że perfumy znacznie dłużej wyczuwalne są na ubraniach czy włosach. Poza tym zapachy należy też aplikować we właściwe miejsca na skórze. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku nadgarstki, skronie czy zgięcie łokci.

Z związku z tym, że perfumy dłużej utrzymują swoją trwałość na skórze nawilżonej i natłuszczonej warto przed użyciem swojego ulubionego zapachu dokładnie nabalsamować ciało. Lepiej zrezygnować z balsamów zapachowych by nie potrzebnie nie mieszać ze sobą woni.

Często kupując perfumy z podejrzanych źródeł możemy naciąć się na podróbki, w efekcie czego, otrzymamy ‘perfumy’ których zapach ulatniał się będzie bardzo szybko. Zapachy najlepiej kupować w sprawdzonej perfumerii internetowej bądź w drogeriach stacjonarnych. Wtedy mamy pewność, że za wydane pieniądze otrzymamy pełnowartościowy produkt.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/