Czy perfumy odzwierciedlają nasz charakter?

To, jakich perfum używamy może wiele o nas powiedzieć. O charakterze człowieka mówią nam chociażby takie szczegóły jak styl ubierania, makijaż czy gusta muzyczne. Nawet jeśli dobrze nie znamy drugiej osoby, biorąc pod uwagę powyższe detale możemy wywnioskować jego niektóre cechy charakteru oraz sposób patrzenia na świat. Odpowiednio dobrany zapach powinien odzwierciedlać naszą osobowość i wyrażać nasz styl bycia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak rozszyfrować charakter człowieka biorąc pod uwagę używane przez niego perfumy.

Perfumy a nasza osobowość – co o niej mówią?

Perfumy owocowe doskonale pasują do osób tryskających optymizmem, które są życzliwe, szczerze i pozytywnie nastawione do życia. To także idealne rozwiązanie dla kobiet, które kochają podróże i z ogromną chęcią poznają nowe miejsca czy kultury, Nie straszne im przeciwności losu- chcą czerpać z życia garściami.

Słodkie zapachy wyrażają kobietę silną, zdecydowaną o dominującym charakterze. To osoba, która nie boi się wyrazić własnego zdania i broni swoich poglądów. Słodkie aromaty zazwyczaj towarzyszom kobietom tajemniczym, które chcą kokietować i uwodzić swoimi perfumami. Lubią otaczać się ludźmi i są duszami towarzystwa.

Po perfumy o świeżych nutach najczęściej sięgają osoby, które uprawiają sport i kochają być w ruchu. Takie aromaty dodają energii do działania i pozytywnie nastrajają. Poza tym idealnie pasują do kobiet, które czerpią z życia garściami i emanują optymizmem.

Zapachy kwiatowe często wybierają kobiety o duszy romantyczki. Nierzadko są to artystki, które cechuje perfekcjonizm oraz niezależność. Lubią podążać własnymi ścieżkami, czasem są zamknięte w sobie i wyróżniają się kreatywnością.

Perfumy korzenne i piżmowe najczęściej poczujemy na kobietach, które chcą podkreślić swoją elegancję i lubią błyszczeć w towarzystwie. Piżmo to afrodyzjak – uwodzi, kokietuje i rozbudza zmysł płci przeciwnej. Panie używające takich zapachów zazwyczaj mogą się pochwalić gustem i wyczuciem stylu.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://netporadykosmetyczne.pl/co-perfumy-mowia-o-czlowieku/