Czym kierować się przy wyborze wielkości flakonu?

Każdego dnia skrapiamy się naszym ulubionym zapachem. Perfumy mają magiczną moc i działają nie tylko na nasze zmysły ale także sprawiają, że czujemy się atrakcyjni. Odpowiednio dobrany zapach potrafi zdziałać cuda i wzbudzić zachwyt u innych. Każdy z nas ma jednak inny gust dlatego w perfumeriach internetowych czy stacjonarnych dostępna jest tak ogromna paleta zapachów. Piękne i eleganckie flakoniki najczęściej możemy kupić w trzech pojemnościach: 30, 50 i 100 ml. O tym, którą wybierzemy powinno decydować przeznaczenie perfum.

Duży, mały a może średni flakonik?

Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu kupił na prezent bądź został obdarowany perfumami z jakiejś okazji. To bardzo uniwersalny i popularny pomysł na podarunek dla najbliższych, bo swoich ulubionych zapachów używa praktycznie każdy. Czasami jednak ciężko trafić w gust drugiej osoby, szczególnie jeśli dobrze jej nie znamy. Z tego właśnie względu kupując perfumy na prezent lepiej wybierać mniejsze pojemności na wypadek, gdyby zapach nie przypadł do gustu obdarowywanej przez nas osobie.

Małe pojemności świetne sprawdzą się także jako nieodłączny towarzysz w naszej torebce. Są lekkie, poręczne a do tego zazwyczaj przyciągają uwagę ze względu na śliczny flakonik. Większe buteleczki mogą już tak dobrze nie prezentować się pod względem wizualnym. Dla niektórych Pań wygląd flakonu jest bardzo ważny bo kupując perfumy chcą cieszyć nie tylko zmysł węchu ale także oko. Perfumy o małych pojemnościach są też najtańsze – jeśli w obecnej chwili nie mamy zbyt dużych możliwości finansowych a pragniemy posiadać wymarzony zapach, wybór najmniejszego flakonika będzie dobrym rozwiązaniem.

Średnie i większe pojemności najlepiej wybierać w przypadku, gdy kończą nam się nasze ulubione perfumy, których jesteśmy wierni od lat. Co prawda, ciężko nosi się wielki flakon przy sobie ale trzymając go na półce w łazience mamy możliwość użycia go przed każdym wyjściem z domu. Jeśli używamy tylko jego, z pewnością długo nie będzie u nas gościł i szybko go wykorzystamy.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/