Dlaczego warto poznać perfumy arabskie?

Świat perfum skrywa w sobie wiele tajemnic. Często wybieramy jeden swój ulubiony zapach, któremu jesteśmy wierni od lat i z którym najchętniej nigdy byśmy się nie rozstawali. Tymczasem warto eksperymentować, odkrywać i próbować nowych aromatów. Jest ich naprawdę bardzo wiele, mimo że o niektórych mówi się niewiele. Dzisiaj pod lupę bierzemy perfumy arabskie. Przedstawiamy ich zalety oraz zdradzamy, co je wyróżnia na tle innych perfum z którymi mamy styczność na co dzień.

Zalety perfum arabskich

Największą ich zaletą jest bez wątpienia ich skład, pozbawiony sztucznych odpowiedników czy syntetyków. Perfumy arabskie wytwarzane są tylko i wyłącznie z naturalnych olejków zapachowych. W kompozycjach, tworzonych w tym zakątku świata wyczuć można chociażby różę, wanilię, jaśmin, piżmo czy ambrę. Często także wykorzystywany jest niezwykle cenny składnik : oud, za który trzeba słono zapłacić. Mówi się nawet, że to najdroższy składnik perfum. Charakteryzuje się on ostrym, wyrazistym aromatem. Jest jednak niepowtarzalny, oryginalny i nie da się go podrobić.

Naturalny skład perfum wiąże się z tym, że są one niezwykle trwały. Wystarczy niewielka kropla by zapach towarzyszył nam przez cały dzień. Perfumy arabskie są intensywne i na pewno nie zawiodą nas pod względem trwałości. W krajach Arabskich kobiety w nieco inny sposób aplikują na siebie pachnidło. Zaczynają od palców stóp, po nadgarstki i łokcie kończąc na uszach. Dzięki temu zapach jeszcze piękniej rozwija się na skórze i jest jeszcze bardziej trwały.

Perfumy arabskie zazwyczaj dostępne są w niewielkich pojemnościach w postaci gęstego olejku. Uwagę przykuwają również ciekawe i oryginalne buteleczki, w których ukryty jest zapach orientu. Najczęściej sam wygląd flakonu przywodzi nam na myśl skojarzenia związane z tym właśnie zakątkiem świata. Najpopularniejszymi producentami perfum arabskich są Rasasi Al Rehab, czy Arabian Oud .

Nawet jeśli jeszcze nigdy nie używaliśmy perfum arabskich warto skusić się chociaż na jeden, malutki flakonik i przekonać się na własnej skórze, czy przypadnie nam do gustu.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na https://neturoda.pl/perfumy-arabskie-co-je-wyroznia/