Gdzie trzymać perfumy?

W łazience? A może w przedpokoju? Każdy ma swój sposób. Każdy jest dobry, chyba że sposób przechowywania szkodzi perfumom.
Perfumy dobrych marek zazwyczaj mają co najmniej dwuletni termin przydatności. Po tym czasie nadal dobrze pachną, ale z czasem mogą się rozwarstwiać czy zmieniać kolor.
Aby zachowały swoje właściwości na dłużej, warto trzymać je w odpowiednich warunkach. Najlepiej z dala od słońca. Nie oznacza to tylko, że nie możesz ich stawiać na parapecie, ale też że może im zaszkodzić stanie w codziennym słońcu przez cały czas. Jeśli buteleczka nie jest wykonana z ciemnego szkła, warto postawić ją w szafce lub w łazience, gdzie słońce nie dociera.
Dobrze, by miejsce było wybrane tak, by perfumy nie miały tam okazji się zniszczyć. Najlepiej więc przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt, nie w przejściu, gdzie łatwo je strącić w pośpiechu.
Idealnym miejscem na perfumy jest toaletka. Warto mieć ją w zacisznym miejscu domu i trzymać na niej wszystkie zapachy tak, by zawsze mieć je pod ręką.