Jak wybierać perfumy by nie okazały się one klapą?

Wybór odpowiednich dla nas perfum często jest nie lada wyzwaniem. Wycieczki po perfumeriach, testowanie dziesiątek zapachów, podpytywanie znajomych czasem na niewiele się zdają. Wybierając piękne, jak się nam bynajmniej zdaje perfumy, okazują się po jakimś czasie kompletną klapą. Dlaczego tak się dzieje? Być może podczas poszukiwania swojego wymarzonego zapachu popełniamy kilka, kluczowych błędów.

Jakie błędy popełniamy przy wyborze perfum?

Wybierając się do perfumerii najczęściej wąchamy klika zapachów naraz i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może to tylko i wyłącznie zaszkodzić postrzeganiu poszczególnych aromatów. Najlepiej zakończyć wytężanie swojego nosa na dwóch bądź trzech zapachach. Podczas wyprawy do perfumerii niezwykle przydatne okażą się ziarenka kawy, które na nowo pozwolą nam prawidłowo wyczuwać zapachy.

Błędem jest także to, że najczęściej testujemy wybrany przez nas zapach, na papierkach przygotowanych w perfumeriach. Perfumy całkiem inaczej pachną na skórze, co może skutkować tym, że decydując się na aromat, który urzekł nas właśnie na papierku, może niekoniecznie przypaść nam do gustu na naszym ciele. Poza tym używając testera w perfumerii, jesteśmy w stanie wyczuć tylko początkowe nuty głowy oraz serca. Nuty bazy rozwijają się jednak znacznie dłużej. Z tego właśnie względu warto skropić ciało interesującymi nas perfumami, wybrać się na zakupy i po jakimś czasie ocenić, czy zapach nadal nam się podoba.

Wiele z nas również aplikuje perfumy w nieodpowiednie miejsca, przez co zapach traci na intensywności. Najlepiej skraplać się perfumami na nadgarstkach, skroniach czy zgięciach łokci – tu aromat będzie dużo bardziej wyczuwalny i z pewnością trwalszy.

Często przy wyborze perfum kierujemy się opiniami znajomych bądź kogoś z rodziny. Zwracamy także uwagę na marki, śledzimy najnowsze trendy i ślepo za nimi podążamy. Tymczasem robiąc zakupy w perfumerii internetowej czy stacjonarnej powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie własnym gustem i upodobaniami. Perfumy znanych marek mają tyle samo miłośników co i przeciwników.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/