Jakie czynniki niszczą nasze perfumy?

Kto w dzisiejszych czasach nie ma chociaż jednego, ulubionego flakonu perfum? Chyba ciężko by było znaleźć taką osobę. Zapachy towarzyszą nam każdego dnia. Skrapiamy się perfumami przed wyjściem do pracy, na spacer, randkę czy spotkanie z przyjaciółmi. Zapachy wyczuwamy także u innych osób – jedne podobają nam się bardziej, inne trochę mniej. Bez względu na to, perfumy mają magiczną moc – dzięki nim czujemy się atrakcyjni, pewni siebie a nasze samopoczucie znacznie się poprawia. Z tego właśnie względu tak chętnie wybieramy się do drogerii czy przeglądamy oferty perfumerii internetowych w poszukiwaniu swojego wymarzonego zapachu. Jeśli już go znajdziemy, warto wiedzieć, co zrobić by móc cieszyć się nim jak najdłużej.

Co zrobić, by perfumy posłużyły nam przez długi czas?

Kluczem do sukcesu w tej kwestii okazuje się odpowiednie przechowywanie naszych perfum. Wiele z nas trzyma swoje zapachy na półce w łazience – tymczasem nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Perfumy źle znoszą dużą wilgotność powietrza i przebywając długo w takich warunkach mogą po prostu zacząć się psuć. Jeśli perfumy były drogie i musieliśmy za nie sporo zapłacić, na takiej stracie z pewnością ucierpi nasz portfel. Pamiętajmy również o tym, by pachnidła nie wystawiać na działanie promieni słonecznych. Wysokie temperatury po jakimś czasie na pewno spowodują, że perfumy zaczną tracić swoje wartości. Korek zawsze powinien przykrywać atomizer flakonika – w przeciwnym razie zapach szybko zwietrzeje i nie będzie już tak przyjemny dla naszych nozdrzy. Nie ustawiajmy buteleczki pionowo a stawiajmy ją poziomo, najlepiej w kartonowym pudełku, w którym była zapakowana.

Jeśli zauważymy,że barwa zawartości flakonu zrobiła się znacznie ciemniejsza, to znak, że z naszymi perfumami dzieje się coś złego. Również zapach często powinien dać nam do myślenia – jeśli się zniekształcił i nie jest identyczny jak na początku, świadczy to o tym, że nasze perfumy zaczynają się psuć.

Stosujmy się do kilku, prostych zasad a z pewnością nasze ulubione pachnidło posłuży nam przez długi czas.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/