Najbardziej intrygujące składniki perfum

Perfumy potrafią rozbudzić zmysły i przykuć uwagę płci przeciwnej. Niektóre nuty zapachowe działają także na naszą duszę i umysł. Jedne potrafią nas zrelaksować i ukoić nasze nerwy, inne natomiast dodają nam energii do działania i pozytywnie nastrajają. Istnieją również takie, które są niezwykle kuszące i uwodzicielskie. Najczęściej są to zapachy ciężkie i dość intensywne. Jeśli chcemy nie tylko emanować pięknym zapachem, który wyraża nasz charakter i styl bycia ale również przykuwać uwagę innych, warto poznać poszczególne nuty zapachowe, które pomogą nam osiągnąć ten cel. W dzisiejszym artykule zdradzamy, które składniki perfum intrygują najbardziej.

Które składniki perfum potrafią rozbudzić zmysły?

Pierwszym składnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest bób tonka. To zazwyczaj utrwalacz zapachu, który czyni go trwałym i intensywnym. Jeśli chodzi o sam aromat bobu tonka można go opisać jako mieszanka kilku składników: wanilii, migdałów i cynamonu. Jest niezwykle ciepły i nadaje kompozycji tajemniczego charakteru.

Kolejnym składnikiem, budzącym zainteresowanie płci przeciwnej bez wątpienia jest paczula czyli kolejny utrwalacz kompozycji. Perfumy z jej dodatkiem posiadają piżmową nutkę. Olejek pozyskiwany z tej rośliny ma przyjemną, słodkawą, ziołowo-korzenną woń.

Ciekawym i intrygującym składnikiem jest również bergamotka. Wielu myli ją z kwiatem – tymczasem to nic innego jak owoc cytrusowy. Jego aromat natomiast niewiele ma wspólnego z owocami. Bergamotka emanuje zapachem subtelnych i delikatnych kwiatów.

Nie należy również zapominać o irysie. Perfumy z jego domieszką mają pudrowy aromat z nutką drzewnych akordów. Olejek pozyskiwany z tego kwiatu jest najdroższym w całym przemyśle perfumeryjnym. Z tego właśnie względu, irys zazwyczaj jest składnikiem pachnideł z wyższej półki.

Interesującym aromatem odznacza się również kardamon. Jego woń wprowadza w całej kompozycji odrobinę pikanterii. Zapach kardamonu kojarzy się także z owocowo-korzennym zapachem.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://cosmeticnet.pl/zmyslowe-i-uwodzicielskie-perfumy-jakie-skladniki-sie-w-nich-znajduja/