Nowość Od Chanel Gabrielle

Chanel znów zaskoczyła nas z rokiem 2017 promienną propozycją zapachową o nazwie Gabrielle. 

„Promienny zapach, inspirowany postacią Coco Chanel! Zanim stała się projektantką, znana była jako Gabrielle. Niepokorna i zbuntowana, pełna pasji. Zdobyła wolność, aby stać się kobietą, jaką chciała być.”

Takim wstępem Marka Chanel zaczęła prezentacje swojego nowego zapachu.

Cała kompozycja oparta została na woni czterech białych kwiatów : kwiatu pomarańczy, ylang-ylang, jaśminu i tuberozy z Grasse.

Olivier Polge stworzył idealny biały kwiat. Jedyny kwiat, który może uosabiać nieokiełznaną kobiecość samej Gabrielle Chanel.

Zapach urzeka kwiatową błogością. Zamknięty w idealnie dopracowanym sześciennym fakonie z niezwykle cieniutkiego szkła. Korek i etykieta mają ten sam kształt oraz słoneczno – złoty odcień.Kartonik wita nas od środka pofałdowana strukturą i ciepłym złotym kolorem. 

Gabrielle jest zapewne dla wielu zaskoczeniem gdyż nie jest tak intensywny jak słynna Chanel 5. To bardziej subtelny, delikatny ale wciąż zachowujący kobiecy charakter. Zapach jest czysto kwiatowy słodki ale nie mdły , nuty kwiatowe równoważą akordy cytrusów by przejść przez hipnotyzujące ylang-ylang, aby skończyć na otulającej całość uberozy z Grasse. 

Ambasadorką i twarzą kompozycji jest Kristen Stewart, która wcześniej występowała już w innych kampaniach Chanel.

Chanel Gabriel –  kwintesencja kobiecej elegancji i szyku.