Nuty owocowe w perfumach – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Nuty zapachowe są bardzo różnorodne i każda z nich ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni uwielbiają aromaty owocowe bądź kwiatowe, inni chętnie sięgają po perfumy ciężkie i wyraziste. Wybór pachnidła jest kwestią bardzo indywidualną ponieważ szukając swojego ulubionego zapachu nie powinniśmy się tylko i wyłącznie kierować naszym zmysłem powonienia.

Owszem, zapach pachnidła musi skraść nasze serce ale perfumy powinny także współgrać z naszą osobowością oraz stylem bycia. Dzisiaj artykuł dla osób, którym wyjątkowo podobają się perfumy owocowe – przedstawiamy kilka ciekawostek na ich temat.

Jaki charakter mają perfumy z owocowymi akordami?

Większość perfum, które spotykamy w drogerii bądź ofercie perfumerii internetowej to zapachy z dodatkiem owoców. Producenci chętnie po nie sięgają tworząc swoje dzieła bo sprawiają, że kompozycja staje się uniwersalna i neutralna. Perfumy owocowe można bowiem stosować każdego dnia i na każdą okazję. Lepiej sprawdzą się jednak podczas ciepłych dni. Akordy owocowe trafiają do gustu zarówno młodszym osobom jak i starszym odbiorcom. Są delikatne, subtelne ale potrafią wzbudzić zachwyt wśród otoczenia.

Perfumy z dodatkiem owoców mogą mieć wiele twarzy w zależności od tego, który rodzaj owocu dominuje w kompozycji. Cytrusy sprawiają, że pachnidło staje się rześkie i odświeżające. Na pewno przypadną do gustu osobom, które są aktywnie fizyczne i po ciężkim treningu pragną poczuć powiew świeżości. Nadają też one całej kompozycji kwaskowatej woni, co nie każdemu może się spodobać. Wiśnia dodaje perfumom ciężkości i intensywności. Pachnidła z jej dodatkiem warto stosować przed wyjściem na wieczorną kolację czy spotkanie biznesowe. Brzoskwinie czy mandarynki powodują, że perfumy stają się słodkie i apetyczne.

Jeśli lubimy słodkie ale zarazem nienachalne i delikatne perfumy, pachnidła owocowe będą dla nas doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w czasie lata, kiedy to lekkie kompozycje szczególnie dobrze spełniają swoją rolę.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/