Perfumy owocowe – soczysta czereśnia zaklęta we flakonie

Perfumy owocowe stale cieszą się sporą popularnością zarówno wśród kobiet jak i panów. Zapachy z ich dodatkiem są świeże, lekkie i delikatne. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które perfumami nie chcą zwracać na siebie uwagi a jedynie rozpylić wokół siebie dyskretną, przyjemną mgiełkę aromatu. Wybór perfum owocowych w drogeriach jest naprawdę ogromny.

Owoce, w towarzystwie innych składników nabierają całkiem nowego, intrygującego charakteru. Mimo wielu przekonaniom, pachnidła z dodatkiem owoców wcale nie muszą być nudne i jednowymiarowe. Zanim zdecydujemy się na zakup perfum, warto dokładnie prześledzić co wchodzi w ich skład, szczególnie jeśli chodzi o owoce. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy czereśnie – zdradzamy, jaki charakter nadają kompozycji i jakie mają zastosowanie.

Wszystko o czereśniach

Czereśnie zaskakują nas nie tylko swoim wyśmienitym smakiem ale również szeregiem zastosowań. Owoc ten wykorzystuje się w kosmetyce i przemyśle perfumeryjnym. Jego zapach określa się jako wodno-słodki z nutką soczystości. Wyczuwa się w nim musującą zieleń oraz delikatną kwaskowatość. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku kwiatu czereśni. Charakteryzuje się on świeżym i lekko słodkim aromatem. Warto jednak wspomnieć o tym, że zapach czereśni nie zawsze jest taki sam – wszystko zależy od tego, jaki gatunek został użyty w perfumach.

Czereśnie często również wykorzystywane są w kuchni. Świetnie sprawdzają się jako dodatek do wypieków i różnego rodzaju deserów. Stanowią również składnik sosów oraz sałatek.

Czereśnie mają również właściwości zdrowotne. Przede wszystkim to bomba witaminowa. Owoce te zawierają mnóstwo minerałów takich jak magnez, cynk, żelazo czy wapń. Oprócz tego łagodzą bóle stawów i dobrze wpływają na stan kości. Poza tym odznaczają się działaniem przeciwzapalnym, łagodzą objawy alergii jak również poprawiają nastrój i dodają życiowej energii.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kobiecynet.pl/soczyste-czeresnie-jako-skladnik-perfum/