Prestiżowe i luksusowe zegarki Festina – modele nie tylko sportowe.

Zegarki Festina to nowoczesne brzmienie sportowe, ale nie tylko. Marka posiada wybór ponad 1000 modeli zegarków zarówno męskich, jak i damskich. Jak prezentują się zegarki Festina jakościowo i cenowo?

Marka powstała w 1902 roku. Na przestrzeni lat rozwijała się powoli. Dopiero przejęcie jej przez grupę Lotus rozpoczęło jej dynamiczny rozwój na rynku czasomierzy. Od 1984 roku, czyli od momentu wykupienia Festiny przez markę Lotus siedzibą marki jest Barcelona, a najbardziej ekskluzywne modele produkowane są w Toledo – Hiszpania. Zegarki Festina napędzane są japońskimi mechanizmami miyota produkowanymi przez Citizen Watch Company. Marka silnie inwestuje obecnie w sport i kojarzona jest przede wszystkim z prestiżowym wyścigiem kolarski Tour de France. W 2015 roku pomiar czasu wyścigu kolarskiego był dokonywany właśnie przez czasomierze Festina. Poza tym marka jest silnie zaangażowana w maratony, wyścigi rowerowe BMX w Polsce czy w żeglarstwo.

Szeroka paleta zegarków sportowych

Jeśli mowa o zegarkach sportowych posiadają one rozbudowane funkcje. Mogą mieć stoper, którego użyć można do biegania, a nawet pływania. Tachymetr znajdujący się na pierścieniu służy do pomiaru prędkości na podstawie przejechanego 1 km. Załączyć należy stoper przy mijaniu pierwszego pachołka np.: przy autostradzie. Mijając pachołek oznaczający 1 km, zatrzymujemy stoper i na pierścieniu wskazówka pokaże, z jaką średnią prędkością został przejechany mierzony dystans.

Wysoka jakość komponentów

Zegarki Festina wykonane są z najlepszej stali szlachetniej 316 L. Stal jest nierdzewna i nie powinna uczulać. Nie ma obaw o skorodowanie koperty czy bransolety. Poza odpornością na korozję, zegarki Festina prezentują zróżnicowane klasy wodoszczelności.

Bransolety zegarków są wykonane również ze stali 316 L i prezentują te same właściwości co koperty. Dodatkowo jest możliwość ich skrócenia nawet o 8 ogniw przez wypinanie. Jest to proces całkowicie odwracalny i ogniwa można wstawić do bransolety ponownie. Zapięcia bransolet tworzą obwód zamknięty w postaci klamry lub zapięcia motylkowego, co zabezpiecza zegarek przed upadkiem po przypadkowym rozpięciu.

Paski zegarków Festina są wykonywane ze skóry naturalnej, gumy lub innych tworzyw sztucznych. Skóra naturalna stosowana jest w modelach nieco bardziej eleganckich a tworzywa sztuczne i guma w zegarkach sportowych. Dlaczego? Tworzywa sztuczne i guma są materiałami odpornymi na wilgoć, zachlapanie i stały kontakt z wodą. Paski po kąpieli czy basenie, nie będą się rozwarstwiały czy załamywały.

Szczelność zegarków to nawet 20 ATM. W poszczególnych modelach zegarków Festina można nawet zejść pod wodę z butla tlenową. Szczelność 10 ATM uprawnia do pływania na basenie czy w zbiornikach naturalnych. Szczelność 5 ATM uprawnia wyłącznie do pływania powierzchniowego bez schodzenia pod powierzchnię wody, aby na uszczelkę nie działało ciśnienie. Klasyczne zegarki mają szczelność 3 ATM i można w nich umyć dłonie, czy spacerować po lekkim deszczu.

Silne serce i ogrom możliwości

Mechanizmy zegarków, czyli bijące wewnątrz serca to sprawdzone mechanizmami miyota produkowanymi przez Citizen Watch Company. Bardzo funkcjonalne, sprawdzone i bezpieczne mechanizmy z wieloletnią tradycją, zasilane są baterią.

W ofercie marki zegarków są również zegarki mechaniczne. Pracują one na zasadzie napędzania ruchem dłoni lub przez nakręcanie. Czas opóźnienia lub przyspieszenia to od 15 do 20 sekund na dobę. Zegarki mechaniczne nie są tak dokładne, jak odpowiedniki kwarcowe. Ciekawostką jest kolekcja zegarków z otwartym mechanizmem na tarczy. Na tarczy widać, jak pracuje balans zegarka – Open heart.

Zegarki Festina to marka z ponad 100 letnią tradycją. Solidne wykonanie, szeroka paleta wzorów i olbrzymia funkcjonalność sprawiają, że czasomierze świetnie sprawdzają się podczas ekstremalnego uprawiania sportu, codziennego użytkowania czy podczas pływania.