Sprzedaż perfum – warto?

Często zdarza się tak, że mamy w swojej kolekcji perfumy, których używamy sporadycznie bądź praktycznie wcale. Jeśli wyjątkowo lubimy powiększać grono swoich zapachów, z pewnością przyjdzie taki czas, w którym trzeba będzie pożegnać się z niektórymi flakonami. Mimo, że rozstania zawsze są ciężkie, także w przypadku perfum, warto odpowiednio je spożytkować i pozbyć się tych, które już dawno poszły w odstawkę. W takich wypadku najlepszym rozwiązaniem okaże się sprzedaż pachnidła.

Jak skutecznie sprzedać nasze perfumy?

Na samym początku warto zadbać o dobrej jakości, wyraźne zdjęcia produktu. Oferowane przez nas perfumy najlepiej ustawić na jednolitym, jasnym tle oraz na równym podłożu tak, by widoczna była zawartość flakonu. Przyszły nabywca musi być świadomy tego, jak duża część perfum została już wykorzystana. Jeśli buteleczka jest w kolorze, który uniemożliwia dostrzeżenie jej zawartości warto zważyć pachnidło i dla porównania podać wagę całego flakonu.

Ważny jest również sam opis oferowanego produktu. Perfumy muszą zostać dokładnie opisane z uwzględnieniem ewentualnych niedoskonałości w postaci zadrapań, zagnieceń czy odklejającej się etykiety. Jeśli sprzedajmy tester, również musimy o tym wspomnieć. W opisie musi pojawić się marka i nazwa perfum, jak również ich nuty zapachowe oraz koncentracja. Warto również zaznaczyć, czy sprzedajmy zapach męski, damski czy może unisex.

Perfumy najlepiej wystawić w sieci. Najlepsze w tym wypadku bez wątpienia okażą się portale aukcyjne ale z powodzeniem możemy również sprzedać nasze pachnidło za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak chociażby Facebooka. Co o ceny, nie warto sugerować się kosztem całkiem nowych perfum. Jeśli produkt był przez nas używany a dodatkowo flakon posiada jakieś defekty, cena musi być znacznie niższa. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z porównywarek cen w sklepach online.

Artykuł o podobnej tematyce możemy znaleźć na stronie https://isentire.pl/w-jaki-sposob-sprzedawac-perfumy/